Pilates Yaparken Nasıl Nefes Alınır?

Pilates Yaparken Nasıl Nefes Alınır?
Pilates metodu, Ukraynalı Konya escort kadınlar için Joseph H. Pilates tarafından oluşturulan, kapsamlı bir disiplindir jimnastik amaçları beden ve zihni egzersilerini bir arada içerir. Pilates egzersizleri yoga ile ilgili olmasına rağmen, disiplinin farklı seviyelerine tepki olarak çok yoğun hale gelebilir. Bazı setler yerde uygulanır, diğerleri fitball, bosu veya başka tür toplar gibi aletler kullanırken, reformer makinesinde de uygulama yapabilirsiniz. Bu makalede pilates yaparken nefes almayı öğrenmen için sana bazı ipuçları vereceğiz.

Egzersizleri aynanın önünde yapın. Bu şekilde duruşunuzu düzeltebilir ve vücudunuz üzerinde daha etkili bir şekilde kontrol sağlayabilirsiniz.

Pilates yaparken doğru nefes almayı öğrenmek, Pilates yapmaya başladığınızda en önemli unsurdur. Bu, antrenmanlarınızın başarısını ve yoğunluğunu sağlayacak ve zindelik çalışmasının vücudunuzda hızla görünmesini sağlayacaktır.

Bu şekilde nefes almak sadece daha fazla kas yapmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda rahatlamanızı ve stresten kaçınmanızı sağlar.

Bunun için sınıf eğitmeni, kalçalarınızı nötr bir pozisyona getirerek sizi yerdeki bir mindere yatırır. Bacaklarınız düz veya bükülmüş halde nefes alıştırması yapabilirsiniz.
İyi bir diyafram nefesi, burundan nefes almak ve sanki bir aynanın üzerini buharlaştırmak için nefes alıyormuşsunuz gibi ağzınızdan sıkıca nefes vermek, kaburgalarınızı ve göğsünüzü kapatmak ve sanki çok küçük beden pantolon giyiyormuş gibi belinizi içe doğru sıkmaktan ibarettir.

Doğru yaptıysanız, nefes verirken ses çıkarmış olacaksınız. Göbeğinizi omurganıza doğru getirmeyi düşünün.

Nasıl şiştiklerini görmek için ellerinizi kaburgalarınızın yanlarına koyun ve kaburgaları yukarı doğru açmaktan kaçınarak havayı bu yan noktalara doğru sürmeyi öğrenin.

Fitball Topunu kucaklayarak yüzüstü yatın ve nefes alın, kaburgalarınızın yan bölgesine havayı alın. Açılıp sırt bölgesini esnetirken fark edeceksiniz.

Havayı kuvvetle dışarı atmayı öğrenmekte zorlanıyorsanız, bir aynanın önünde durun ve üzerine nefes vererek aynayı buğulandırın. Pilates yaparken bu duyguyu hatırlayın.

Yüz ısınmak için sınıfın başında gerçekleşen bir klasik pilates egzersiz olduğunu; bu, solunum kaslarını, karın bölgesini, kolları ve omuzları çalıştırmayı içerir. Egzersiz, 5 tekrarlık aralıklarla nefes alıp verirken kolları pompalarken 100 nefes (dolayısıyla adı) gerçekleştirmeyi gerektirir.